De reconstructie van het Walewegje en een gedeelte van de Waleweg wordt deze week afgerond.
De kruisingen in deze straten worden deze week weer opengesteld voor het verkeer.
De kruispunten zijn verhoogd uitgevoerd met zogenaamde plateau’s. Dit is gedaan om de kruising met gelijkwaardige voorrang, in een 30 km-zone extra op te laten vallen. En het vergemakkelijkt ook het oversteken door voetgangers. De voorheen aanwezige voorrangssituaties op de kruisingen zijn dus komen te vervallen. Verkeer van rechts heeft nu voorrang. Dat geldt ook voor het langzame verkeer.
Een uitzondering hierop zijn de uitritten van woningen en verzorgingshuis De Hoge Weide. Het verkeer komende uit deze uitritten moet voorrang verlenen op het verkeer van het Walewegje en Waleweg.
De kruisingen zijn momenteel nog bestrooid met zand om de voegen te vullen. Dit kan voor slipgevaar zorgen, zeker bij niet aangepaste snelheid en het onverwachts remmen.
Bron: Gemeente Strijen
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.